Kamień naturalny to surowiec który przetrwa wiele lat. Nie wymaga szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych jednak w przypadku montażu na elewacji zewnętrznej zawsze zalecamy naszym klientom impregnację. Impregnacja jeszcze bardziej wydłuży żywotność kamienia - sprawi, że kamień nie będzie wchłaniał wody ani zanieczyszczeń a powstałe zabrudzenia będą łatwiejsze do usunięcia.
Emulsje które oferujemy nie zmieniają naturalnej barwy kamienia i zachowują jego naturalne właściwości chemiczne. Zaufaliśmy firmie VBV Sweden, Eksil oraz BEKO. Ich produkty zostały przetestowane na oferowanych przez nas okładzinach elewacyjnych. W ręce naszych klientów oddajemy sprawdzony środek, który odpowiednio zabezpieczy materiał nie zmieniając jego walorów estetycznych.
Elewacja kamienna jest stale narażona na działanie czynników atmosferycznych. Śnieg, deszcz, wilgoć i zmiany temperatur mogą prowadzić do osłabienia struktury kamienia. Impregnat blokuje wnikanie wody, zabezpiecza przed promieniami słonecznymi, chroni przed rozwojem grzybów, glonów czy mchu dlatego spowalnia proces starzenia się materiału.
Innym celem impregnacji będzie osiągnięcie wybranego efektu estetycznego. Oferujemy preparaty, które pozwalają uzyskać efekt „mokrego kamienia”. Tego typu emulsja wysyca naturalną barwę kamienia, pozostawia satynowy połysk a zarazem niesie podstawowe właściwości ochronne impregnatu.
WAŻNE: Należy odczekać co najmniej 2 tygodnie od montażu kamienia zanim przystąpimy do impregnacji. Dlaczego?
Pokrycie elewacji impregnatem "zamknie" jego powierzchnię uniemożliwiając wyschnięcie kleju, a to może doprowadzić do powstania niepożądanych przebarwień.