Montaż kamienia.

Impregnacja kamienia. Kiedy? Czym? W jakim celu?

Kamień naturalny to surowiec który przetrwa wiele lat. Nie wymaga szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych jednak w przypadku montażu na elewacji zewnętrznej zawsze zalecamy naszym klientom impregnację. Impregnacja jeszcze bardziej wydłuży żywotność kamienia - sprawi, że kamień nie będzie wchłaniał wody ani zanieczyszczeń a powstałe zabrudzenia będą łatwiejsze do usunięcia.
Jak przykleić kamień na izolacje termiczną ze styropianu.

Naturalny kamień można bez problemu kleić do izolacji termicznej, jednak aby klejenie było bezpieczne i skuteczne należy zachować określone procedury i zastosować dobrej jakości okładzinę kamienną.
Jak zamontować kamień naturalny w formie rzędowej.

Kamień naturalny w formie rzędowej wymaga większego wkładu pracy. Poszczególne elementy układamy obok siebie bez fugi. Jakkolwiek praca wydaje się być bardziej drobiazgowa, to efekt który uzyskujemy jest nieporównywalnie piękny. W Artstonex produkujemy własne okładziny elewacyjne z różnych surowców. Poszczególne kamienie elewacji rzędowej mają tylną część ciętą co ułatwia montaż i usprawnia pracę.
Jak zamontować panele z kamienia.

Montaż paneli kamiennych jest prostym zadaniem.Kleimy bezpośrednio na tynk. Należy właściwie przygotować powierzchnię do montażu, istniejącą warstwę gipsu trzeba usunąć.
Jak przykleić płaski kamień.

Zanim kamień przyozdobi nasz dom, konieczne będzie zapoznanie się z technikami montażu. W firmie Artstonex  współpracujemy z firmą Sicher, której produkty zostały przez nas kompleksowo przetestowane i ręczymy za jakość ich wyrobów montażowych. Metoda montażu poszczególnych rodzajów kamienia nieznacznie różni się między sobą.